Op zondag 11 september staat het centrum van 12.00 tot 17.00 uur weer in het teken van het Helmond Art Festival. Bezoekers kunnen kennismaken met ruim 70 beeldend kunstenaars en straatmuzikanten. Ook het Kunstkwartier en Kunsthal Helmond presenteren zichzelf.
Kunstenaars laten die dag zien welke technieken zij gebruiken bij het maken van hun werk: denk aan verschillende schildertechnieken en bijzondere materialen. Uiteraard kan er ook geshopt worden.
Op zoek naar originele sieraden of modeaccessoires? Laat je verrassen door ambachtelijke sieraden vervaardigd uit glas of zilverklei, handbeschilderde zijden en wollen sjaals.
Artikel gaat hieronder verder
Toeschouwers kunnen over de schouder van een metaalkunstenaar meekijken in zijn mobiele werkplaats. Deze performance doet denken aan een ambachtelijke ijzersmid, maar dan in de 21ste eeuw.
Piet Blomplein wordt kinderdomein
Het Piet Blomplein is ingericht als domein voor kinderen: muziek, spellen en toneel staan hier centraal. Kinderen kunnen zelf aan de slag met leuke en leerzame workshops.
In de Kindermuziektuin ze zich heerlijk muzikaal uitleven op muziekinstallaties en met spellen. Kunstkwartier Helmond is present om kinderen te inspireren. Muziek maken, dans, beeldhouwen, dansen: kinderen kunnen het allemaal ontdekken.
Kleintjes uit groep 1 tot en met 3 kunnen meezingen, klappen en gek doen bij Tante Tulp. Er kunnen ook funny hats geknutseld worden en de Turbo Touw Tornado is ook van de partij. Blije gezichtjes gegarandeerd!
Cosplay
Cosplay, ook wel bekend als ‘kostuumspel’, is performancekunst waarin deelnemers kostuums en modeaccessoires dragen om een specifiek karakter uit te beelden. Veel kostuums zijn geïnspireerd op cartoons, stripboeken, sprookjes, fictie, televisieseries en videogames.
Artikel gaat hieronder verder
Laat je verrassen en ga op de foto met bijzondere cosplayers in de Elzas Passage. Een ware belevenis en lust voor het oog!
Straatmuzikanten
Geen festival zonder muziek! Het gezelschap Trashbeatz tovert afval om tot bijzondere muziekinstrumenten en speelt er aanstekelijke deuntjes op. Liefhebbers van jazz kunnen hun hart ophalen met Hans Loeffen & Co en met Papa Dré Dixie Parades.
Voor de kinderen komt de Bijenkoning met alle plezier de bloemetjes buiten zetten! Hij zoemt vrolijke wijsjes en zingt en vertelt over de natuur.
Mis nooit meer nieuws uit Helmond!
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws uit Helmond? Volg ons op Facebook, zo blijf je op de hoogte van het laatste nieuws, winacties en meer!